כתיבה טכנית

כתיבה טכנית מטרתה להקל על שימוש במוצר טכני. זה יכול להיות מוצר כגון מכונה כלשהי, תהליך התקנה / הרכבה, תפעול מכשיר או כלי מסוים ויכול להיות מוצר עתיר טכנולוגיה כגון תוכנה או מערכת אלקטרונית מורכבת. כתיבה טכנית יכולה להיות אם כן, חוברת הוראות הפעלה, מדריך למשתמש, קבצי תמיכה ללקוח או להדרכה פנים ארגונית וכו'... הכתב הטכני הוא שאחראי לניסוח המסמך הטכני ולכתיבתו. 

כתב טכני הוא זה אשר יהיה אחראי על התיעוד הטכני המתנהל בחברה ועל תהליך הכתיבה ןהתיעוד כולו, החל מאיסוף החומרים הרלוונטיים, דרך הכתיבה והניסוח וכלה בעריכה שולחנית הכוללת שילוב טקסט וגרפיקה יחד עם עימוד ועיצוב לכדי מסמך מוגמר.

כתיבה טכנית נועדה להקל על השימוש במוצרים טכניים שונים, על כל סוגיהם, החל מחומרה וכלה בתוכנה. רוב רובם של המסמכים הטכניים כוללים הסברים והוראות למשתמש. תפקידו העיקרי של הכתב הטכני הינו לאסוף את החומרים המרכיבים את המסמכים, לנסח ולערוך אותם לצורך הדפסה ו/או הפקת מסמך אלקטרוני...

הכתיבה הטכנית, הכוללת כתיבת ספרי משתמש, הדרכה ואחזקה ושל הוראות תהליכי ייצור, בדיקה ותפעול מוצר ושל קטלוגים הנדסיים, מפרטים טכניים ועוד, הינה בעלת חשיבות רבה לצרכן המוצרים הטכנולוגיים והן לעובדים עצמם בתעשיות הטכנולוגיות השונות, למפתחים ולמהנדסים, שכן כתיבה טכנולוגית איכותית משפרת פלאים את התקשורת הפנים ארגונית. כתיבה טכנית יכולה לתרום רבות להצלחתו של כל ארגון תעשייתי; לשפר את מעמדו בעיני הלקוחות ולייעל את תהליכי העבודה הפנים - ארגוניים ולחסוך עלויות של מערך שירות הלקוחות.

 

פיתחת מוצר שאתם מתכוונים לצאת איתו לשוק? מעוניין לתעד בכתב תהליך התקנה / הרכבה / תפעול של מערכת או ציוד כלשהו. אנו הכתובת שלך לביצוע המשימה. אנשינו מנוסים ובקיאים ברזי מערכות טכניות מורכבות. לאחר למידה יחד עם אנשי אירגונך, נפתח את המתודיקה, נלווה את התהליך ונכין את הספרות והתיעוד המתאים למוצר/ים. 

 

נשמח להיפגש עם האחראי לנושא בארגון ולדון באופן שיתוף הפעולה - אנא צור קשר!!!​